Kommende stævner og aktiviteter

Vi går en spændende sæson i møde for 2022!

Herunder kan du se nogle af de aktiviteter, der ligger for det kommende år. Oversigten kan også findes på Rullesport Danmarks hjemmesiden lige her: Link.  

Kommende aktiviteter:

Januar

  Breddearrangement Masterarrangement Elitearrangement

Marts

26.

NY DATO!

Januarstævnet 

Næstved Arena

NSK

Januarstævnet 

Næstved Arena

NSK

Januarstævnet 

Næstved Arena

NSK


April

1.-3.

   

Gijon

2. 

Danish Roller Cup 1

Slagelse

Danish Roller Cup 1

Slagelse

Danish Roller Cup 1

Slagelse

3.

Berlin halvmaraton

Berlin halvmaraton

 

8.-10.

   

Laos

10.-14.

Er velkomne også

Er velkomne også

Påsketræningslejr Heerenveen

Sportskomitéen

21.-24.

   

EC

Gross Gerau

Sportskomitéen

22.-23.

 

Spreewald

 

28.-

1. maj

   

EC

Geisingen

Sportskomitéen

 

29. 

FNS CPH

   

Maj

6.-8.

   

TT-samling Slagelse

12.-15.

   

EC 

Gera

Sportskomitéen

20.

FNS CPH

   

21.-22.

Skagenstur

IC Aalborg

Skagenstur

IC Aalborg

 

26.-29.

   

BT-samling 

Landstræner

27.-29.

   

EC

Wörgl

28.

Danish Roller Cup 2

Aarhus

Danish Roller Cup 2

Aarhus

Danish Roller Cup 2

Aarhus



Juni

4.

Danish Roller Cup 3

Næstved

Danish Roller Cup 3

Næstved

Danish Roller Cup 3

Næstved

10.

FNS CPH

   

11.-12.

Le Mans Aarhus

Aarhus 1900

Le Mans Aarhus

Aarhus 1900

 

11.-12.

   

BT-samling 

Landstræner

17.-18.

Coast-2-coast

Coast-2-coast

 

24.

FNS Aalborg

   

25. 

DM halvmaraton

Sportskomitéen

DM halvmaraton

Sportskomitéen

DM halvmaraton

Sportskomitéen

26.

DM maraton

(+15 år)

Sportskomitéen

DM maraton

Sportskomitéen

DM maraton

(+15 år)

Sportskomitéen

30.-

3. juli

   

Radboud

Sportskomitéen

Juli

9.-10.

 

Le Mans Frankrig

Vikingerne

 

10.

Pineapple Skaterace
Rullefabrikken

   

11.-15.

   

BT-træningsuge

Landstræner

15.

FNS CPH

   

18-24

 

Flemming-tur

Vikingerne

 

August

3.-7.

   

EC

Santa Maria

6.

Danish Roller Cup 4

Odsherred

Danish Roller Cup 4

Odsherred

Danish Roller Cup 4

Odsherred

12.

FNS CPH

   

12.-14.

   

EC

Ostende

19.-21.

   

BT-samling

Landstræner

27.

Danish Roller Cup 5

Surprise

Danish Roller Cup 5

Surprise

Danish Roller Cup 5

Surprise



Sept.

2.

FNS CPH

   

10.

Danish Roller Cup 6

Øster Hornum

Danish Roller Cup 6

Øster Hornum

Danish Roller Cup 6

Øster Hornum

11.

Flyvestationen på hjul

Rulnord

Flyvestationen på hjul

Rulnord

 

24.

Berlin Marathon

Berlin Marathon

 

30.

FNS CPH

   

30.-

2. okt.

Møn-camp

Østmøn

Møn-camp

Østmøn

Møn-camp

Østmøn


Okt.

20.-21.

Træningscamp 

Hjørring

Træningscamp 

Hjørring

Træningscamp 

Hjørring

22.

JIM

Hjørring

JIM

Hjørring

JIM

Hjørring

Nov.